• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

Загальні правила поведінки

  1. Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять. Одяг чистий та охайний. При вході до школи дотримується правил ввічливості, знімає в гардеробі верхній одяг і прямує до місця проведення уроку.
  2. Зачіска учнів повинна бути охайна та акуратна.
  3. Учні приходять в школу у одязі ділового або напівділового стилю.
  4. Забороняється учням приходити в школу спортивній формі, окрім уроку фізичної культури.
  5. На урок трудового навчання необхідно мати спеціальний одяг.
  6. Забороняється приносити до школи та на її територію вибухові та вибухонебезпечні предмети, шкідливі для здоров`я речовини, зброю, спиртні напої, наркотики інші речовини та отрути, газові балончики, тощо.
  7. Учням школи категорично забороняється вживати тютюнові вироби на території школи та за її межами.
  8. Не дозволяється без дозволу педагогів йти зі школи в урочний час. У разі поганого самопочуваття або інших обставин необхідно написати заяву на ім’я директора школи і тільки після того можна йти додому.
  9. У разі пропусків учбових занять учень повинен пред’явити класному керівнику довідку від лікаря або пояснювальну записку від батьків (особи, яка їх заміняє), про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.
  10. У разі пропусків учнями уроків без поважних причин учень запрошується на засідання Координаційної ради.
  11. У разі скоєння учнем правопорушень, його запрошують на засідання Координаційної ради.
  12. Учень школи зобов’язаний приносити необхідні навчальні приладдя: книги, зошити, щоденник.
  13. Учень школи зобов’язаний приходити до школи з підготовленим домашнім завданням з предметів згідно з розкладом уроків.
  14. Учень зобов’язаний проявляти повагу до старших, піклуватися про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного ввічливо та з повагою. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.
  15. Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність та не заплямувати добре ім’я школи.
  16. Під час проведення загальношкільних та класних заходів учень поводить себе ввічливо та з повагою до інших.
  17. Учні не мають права під час знаходження на території школи та при проведенні шкільних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я та оточуючих.
  18. Учні школи повинні поводити себе виховано, ввічливо, тактовно із вчителями, однокласниками та іншими учнями школи.
  19. Учням школи категорично забороняється вживати ненормативну лексику школі і за її межами. У разі випадків вживання ненормативної лексики, за поданням класного керівника поведінка розглядається на засіданні Координаційної ради.
  20. Учні бережуть майно школи, надають посильну допомогу в її ремонті, акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.

Поведінка учнів на навчальних заняттях:

1. При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на питання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2. Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’являти щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

3. Забороняється користуватися учням під час уроку мобільним телефоном.

3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

4. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення уроку, учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

Поведінка на перервах

  1. До початку уроку учень повинен прибути до кабінету до першого дзвінка; після першого дзвінка з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватися до уроку.

2. Під час перерви учні зобов’язані: навести чистоту та порядок на своєму робочому місці; вийти з класу; рухаючись коридорами та сходами, триматися правої сторони; підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням; допомагати підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку.

3. У разі спізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попростити дозволу сісти на місце.

4. Під час перерв учням забороняється: бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих до ігор; штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми; вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим.

5. Після закінчення занять учень повинен: одержати одяг з гардеробу, акуратно одягнутися і покинути школу, дотримуючись правил ввічливості.

6. Черговий по класу: знаходиться в класі під час перерви, забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення; допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку; стежить і підтримує відповідні санітарні умови.

7. Учні, знаходячись в їдальні: дотримуються вимог чергового вчителя, працівників їдальні та чергових учнів; дотримуються черги при купівлі їжі; проявляють увагу й обережність при отриманні і вживанні гарячих і рідких страв; вживають їжу та напої, придбані в їдальні чи принесені з собою, тільки в їдальні (виносити іжу та напої з їдальні забороняється); прибирають за собою столові прибори і посуд після вживання їжі.

Єдині вимоги до учнів щодо використання та збереження підручників

  1. Пам’ятай, що бережливе ставлення до книги – завдання державної ваги.
  2. Одержавши пiдручник, обгорни його.
  3. Слідкуй за чистотою книги, не читай під час їжi, не бери брудними руками.
  4. Не загортай сторiнок, а користуйся закладкою.
  5. Не роби на сторiнках пiдручника помiток, записiв тощо.
  6. Не клади в книгу олiвцi, iншi товстi предмети: вiд цього рветься палiтурка.
  7. Читаючи пiдручник, не згортай його палiтурками одна до одної: від цього сторiнки пiдручника розпадаються.
  8. Слiдкуй за станом книги, своєчасно ремонтуй її.
  9. Пам’ятай: пiдручник повинен служити учням не менше 5 рокiв i бути чистим, цiлим.
  10. У кiнцi навчального року своєчасно повертай підручник своїй рiднiй школi тiльки у вiдмінному станi, бо на нього чекають твої молодшi товаришi
Кiлькiсть переглядiв: 362

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031