• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Звучать Шевченкові слова

Щоб пізнати Шевченка, замало всього життя… Це ім’я дорогоцінною перлиною виблискує

у золотій скарбниці світової культури.

П’ятого березня у Григорівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено літературну композицію «Приходить Шевченко не мертвий - Шевченко приходить живим…».Учні школи спробували «оживити» творчість поета, показавши живі ілюстрації до творів «Сон», «Мені тринадцятий минало…», «Катерина», «Наймичка».

Затамувавши подих, слухали вихованці інтерпретації поезій Шевченка в музиці «Зоре моя вечірняя», «Думи мої, думи мої», «Заповіт».

Тарас Шевченко сподівався, що його народ буде колись вільним, щасливим, незалежним. Так і сталось. Тому сьогодні хочемо побажати:

Нехай не буде смутку поміж нами,

Хай буде радість, сподівання тільки кращого


/Files/images/DSCN3003.JPG

/Files/images/DSCN3007.JPG

/Files/images/DSCN3006.JPG

Справжнє свято – свято вшанування Великого Кобзаря «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття!» підготували учні початкових класів під керівництвом своїх наставників. Разом з дорослими малюки поринули у спогади про важкі роки славетного Кобзаря, прислухались до Шевченкової думи, вклонились світлій пам’яті поета.

Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам’яті нащадків, бо є й буде Україна і народ український, який пам’ятає його заповітні слова.

/Files/images/DSCN2753.JPG

/Files/images/DSCN2743.JPG

/Files/images/DSCN2742.JPG

/Files/images/DSCN2736.JPG

Великий Кобзарю!

Ти живеш і в наші дні,

Ти з нами в праці в борні,

Ти з нами йдеш до сонця сходу,

Ти, правди й вольності пророк…

У Григорівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів розпочалась літературно-музична композиція «Доля жіноча», пам»яті українського поета, художника Тараса Григоровича Шевченка.

Під керівництвом вчителя української мови та літератури Цибульської В.Д. учні школи підготували хвилюючу тематичну програму, під час якої звучали невмирущі твори Великого Кобзаря. Принагідно хотілося б відзнчити активність, артистизм старшокласників Ревенко Г., Михальчука П., Нараєвської О., Василевської А., Денеги О., які інсценізували «Наймичку», «Катерину», «Причинну». У виконанні вихованця музичної школи Обозюка І. прозвучали пісні «Зоре моя вечірняя» та ін.Всі виступаючі були одягнені в національний одяг, що ще емоційніше підсилило мовлене та пісенне слово.

Тарас Шевченко ніби зібрав воєдино всі страждання закріпачених жінок і на весь голос розказав про них цілому світові. Великий Кобзар бачив у жінці передусім духовну красу, уславлював вірність та щирість і понад усе обожнював материнство.

/Files/images/DSCN2412.JPG

/Files/images/DSCN2408.JPG

/Files/images/DSCN2405.JPG

/Files/images/DSCN2400.JPG

/Files/images/DSCN2398.JPG

/Files/images/DSCN2378.JPG

/Files/images/DSCN2376.JPG

/Files/images/DSCN2367.JPG

/Files/images/DSCN2343.JPG

/Files/images/DSCN2340.JPG

В день народження Т.Г.Шевченка дорослі і діти йдуть до його пам'ятника, щоб поставити свічку, покласти квіти, почитати його вірші, поспівати пісні і цим висловити свою шану Великому Кобзареві.

І дорослі, і діти шанують геніального українського поета, художника, борця за волю народу і завжди будуть пам'ятати його заповіт.

Спи спокійно, Тарасе!

Нащадки твої

Словами шани й любові тебе пом'янули.

І народи Вкраїни

Заповітів священних твоїх не забули.

/Files/images/DSCN2109.JPG

/Files/images/DSCN2105.JPG

/Files/images/DSCN2104.JPG

Великі поети - вічні супутники свого народу і цілого людства. Таким вірним та благородним на дорогах століття став для України її гордість та слава - Т.Г.Шевченко.

Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам'яті нащадків, бо є й буде Україна і народ український, який пам'ятає його заповіні слова:

І мене в сім'ї великій

В сім'ї вольній, новій

Не забудьте пам'янути

Не злим тихим словом.

/Files/images/DSCN1986.JPG

/Files/images/DSCN1982.JPG

З метою гідного відзначення ювілею Т.Г.Шевченка, вивчення і популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря у Григорівській ЗОШ відбулося свято "Не одцурайтесь своєї мови". Разом з учнями 6, 11 класів та вчителем української мови і літератури Н.М.Лукашук всі присутні доторкнулись до поетичного слова поета, найкращого сина України.

Хочеться вірити, що всі будуть шанувати, читати й любити Шевченка, зрозуміють і оцінять Тарасову мужність і його невмируще слово.

/Files/images/DSCN1700.JPG

/Files/images/DSCN1769.JPG

18 листопада учні першого та другого класу Григорівської ЗОШ підготували свято "Поетичний вінок Кобзареві".

Разом з дорослими малюки полинули у спогади про важкі роки славетного Кобзаря, прислухались до Шевченкової думки, вклонились світлій пам'яті поета. Тож нехай вогонь душі великого поета запалить у дитячих серцях іскру віри, надії, любові до рідної землі, до українського слова!

/Files/images/DSCN1710.JPG

/Files/images/DSCN1689.JPG

/Files/images/DSCN1685.JPG

/Files/images/DSCN1682.JPG

У школі відбулася прем'єра вистави мініатюри "Чия мова краще". У виставі взяли участь учні восьмого, девятого та десятого класів.

/Files/images/DSCN1649.JPG

/Files/images/DSCN1655.JPG

"Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття!". Такими рядками 11 листопада у Григорівській ЗОШ І-ІІІ ступенів розпочалась літературно - музична композиція з нагоди вшанування пам'яті українського поета, художника Тараса Григоровича Шевченка за участю учнів та їх наставників.

Школярі підготували цікаву тематичну програму, під час якої звучали невмирущі твори Великого Кобзаря, пісні, було підготовлено виставку книг. До того ж учні та вчителі були одягнуті в національні костюми, що ще емоційніше підсилювало мовлення та пісенне слово. Хотілося б відзначити активність, артистизм І.Катревич, К.Польнюк, К.Венгер, П.Михальчука, Н.Обозюка.

Тарас Шевченко для свідомості українця - не просто література, а цілий всесвіт, до якого потрібно доростати усім життям. Його слово завжди актуальне, справедливе, правдоносне,волелюбне. І дуже добре, що що воно знаходить відгук у юначих серцях, тих, хто розбудовуватиме Україну завтра й хочеться сподіватися, за заповідями українського Пророка.

Вчитель української мови В.Д.Цибульська

/Files/images/DSCN1572.JPG

/Files/images/DSCN1568.JPG

/Files/images/DSCN1553.JPG

/Files/images/DSCN1543.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1506

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031